Danubius Gastro 2018  najvýznamnejší gastronomický veľtrh na Slovensku

 

Dňa 28. januára 2018 zavrelo svoje brány výstavisko INCHEBA EXPO Bratislava, ktoré štyri dni na ploche 18 650 m2 hostilo 390 vystavovateľov a 70 867 návštevníkov bloku významných veľtržných podujatí z oblasti gastronómie: 25. jubilejný medzinárodný veľtrh gastronómie Danubius Gastro, 18. ročník výstavy strojov a technológií pre obchod Exposhop, 17. ročník výstavy obalových materiálov a baliacej techniky Gastropack.

,,Kávové mestečko“ rozvoňalo Inchebu aj v tomto roku

To, ako sa má káva správne pripravovať, degustovať a tiež odkiaľ vlastne pochádza, či aké arómy v nej rozoznávame, zistili návštevníci tohtoročnej výstavy na jednom mieste:

,,Kávové mestečko“ bolo aj tento rok hlavným bodom záujmu všetkých milovníkov kávy. Predstavilo sa spolu 15 slovenských i českých vystavovateľov s pestrým sortimentom. Návštevníci mohli zažiť degustáciu exotických káv, káv BIO kvality s kokosovým alebo mandľovým maslom, predaj a poradenstvo pri výbere inventáru a domácich pomocníkov na prípravu kávových nápojov, či poradenstvo pri servise jednotlivých kávovarov.

Organizátorom  bolo aj tento rok akreditované školiace stredisko Academy of Coffee.

Okrem spomínaných vystavovateľov káv sme mali tú česť byť súčasťou Kávového mestečka aj my s našimi koláčikmi a tortami výnimočnej chuti, ktoré sú vyrábané ručne, z poctivých surovín a mali sme obrovskú radosť z toho, že každému, kto nás navštívil chutili 🙂

Veľtrh sa stretol s mimoriadne priaznivým ohlasom u vystavovateľov i návštevníkov a svojou kvalitou dosiahol najvyššiu úroveň vo svojej histórii a už teraz sa tešíme na budúci ročník podujatia, ktorý sa uskutoční 24.-27. januára 2019.